Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Артета ги израдува навивачите, соопшти дека клучниот играч останува

После летниот ангажман на Вилијан, навивачите на Арсенал имаат уште една причина за среќа. Нивниот менаџер Микел Артета соопшти вест која што сигурно ќе ги израдува фановите. А таа е дека Арсенал сигурно ќе смета на Пјер Емерик Обамејанг и во следните неколку сезони.

„Знам дека раководството неколку недели веќе преговара со Обамејанг за нов договор, и многу се блиску до нова соработка. Само прашање на време е кога ќе биде потпишан договорот, и јас сум сигурен дека ќе го имаме фудбалерот и за следните неколку сезони“, рече Артета.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...