Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Апсење на граница по барање на Интерпол!

На 26.08.2020 во 12,35 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“ за влез во Република Северна Македонија по извршените проверки на С.Т.(49) од Р.Албанија било утврдено дека евидирал во оперативните евиденции со мерка „апси“, по барање на Интерпол од Швајцарија. Тој бил предаден на полициски службеници од СВР-Скопје за понатамошна постапка.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...