Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Џејмс Родригез пред трансфер во Премиер лигата ?!

Колумбискиот репрезентативец е пред трансфер во Евертон каде што го чека неговиот поранешен тренер Карло Анчелоти кој имаше голема желба уште лани да го донесе во тимот на Наполи кој го предводеше но тој трансфер пропадна но се поизвесно е дека ова лето Карло Анчелоти и Џејмс Родригез ќе имат повторно соработка .

Евертон за оштетата на Џејмс треба да плати околу 35 милиони евра на контото на кралскиот клуб од Мадрид . Иако за Џејмс беше заинтересиран и Девид Бекам кој е сопственик на клубот од МЛС Интер Мајами сепак по извесно е дека Џејмс ќе се одлучи и ке потпише договор со тимот на Евертон како најголема желба на Карло Анчелоти

најчитани вести

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

-Воспоставениот систем во зградата на интерни клиники покажа дека добро функционира. Дава резултат во поголем број на оздравени пациенти, но и доволен број на...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...