Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Челзи го претстави Чилвел

Бен Чилвел и официјално е нов играч на тимот на Челзи. Бекот е претставен како најново засилување на тимот од Стемфорд Бриџ во трансфер вреден 50 милиони евра.

Договорот е со важност од пет години, а Чилвел беше еден од најбараните бекови низ Европа ова лето.

Лестер добива сериозна сума на пари со кои летово дополнително ќе го засили својот тим.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од Ковид-19, потврдија за МИА од Министерството...

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...