Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Тринкао e новото засилување на Барселона

Во најтешките денови за Барселона кога се соочува со заминување на Меси и голема поделеност во клубот и жестоки критики спрема Бартомеу и се бара хитна смена на вонредни избори. Го преставија новото засилување кое беше договорено уште во зимискиот преоден рок но официјално денеска го стави својот потпис на договорот со Барселона по што следеше и негова презентација.

Останува да видиме дали ќе добије шанса во Барселона или ќе биде даден на позајмица бидејки се работи за млад играч кој доаѓа од редовите на португалскиот клуб Брага .

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...