Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Се коцкале во казино а наместо да платат им се заканувале на вработените ДА ИМ ПУШТАТ КРЕДИТ БЕЗ ПАРИ

На 03.08.2020 во казино на ул.„Нико Нестор“ во Струга пријавените со закани по живот кон вработената во повеќе наврати изнудиле од неа да им вклучи кредити без да платат, а кога ги потрoшиле парите, повторно со закани по живот кон неа и другите вработени изнудиле пари, со што причиниле материјална штета од 175.000 денари.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Ѓ.Л. (32) и К.В. (32), двајцата од с.Велешта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изнуда“.

На 03.08.2020 во казино на ул.„Нико Нестор“ во Струга пријавените со закани по живот кон вработената во повеќе наврати изнудиле од неа да им вклучи кредити без да платат, а кога ги потрoшиле парите, повторно со закани по живот кон неа и другите вработени изнудиле пари, со што причиниле материјална штета од 175.000 денари.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...