Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Се коцкале во казино а наместо да платат им се заканувале на вработените ДА ИМ ПУШТАТ КРЕДИТ БЕЗ ПАРИ

На 03.08.2020 во казино на ул.„Нико Нестор“ во Струга пријавените со закани по живот кон вработената во повеќе наврати изнудиле од неа да им вклучи кредити без да платат, а кога ги потрoшиле парите, повторно со закани по живот кон неа и другите вработени изнудиле пари, со што причиниле материјална штета од 175.000 денари.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Ѓ.Л. (32) и К.В. (32), двајцата од с.Велешта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изнуда“.

На 03.08.2020 во казино на ул.„Нико Нестор“ во Струга пријавените со закани по живот кон вработената во повеќе наврати изнудиле од неа да им вклучи кредити без да платат, а кога ги потрoшиле парите, повторно со закани по живот кон неа и другите вработени изнудиле пари, со што причиниле материјална штета од 175.000 денари.

најчитани вести

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...

Македонија

Доцна синоќа некаде околу 22 часот и 50 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Р.Б.(46) од...