Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Повторното обединување на Гвардиола и Меси ?

Се поизвесно е дека Лионел Меси ја напушта каталонската престолнина и тргнува во нова авантура, главен фаворит за неговиот потпис е Манчестер Сити a најголемиот лобист на овој трансфер секако дека ќе биде Пеп Гвардиола.

Меси имаше сјајни резултати и перфекна соработка во Барселона заедно со Пеп Гвардиола за тоа најочекувано е прв на списокот на Меси баш да биде тимон од Манчестер кој го предводи Гвардиола останува да видиме деновиве како ќе течат преговорите и дали Меси ќе го видиме во синот дрес од септември ако тоа се оствари дефинитивно ова ќе биде најголемата трансфер бомба за овој преоден рок.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...