Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Пејсерси го отпуштија тренерот Мекмилан

Нејт Мекмилан повеќе не е тренер на тимот на Индијана Пејсерс. Оваа одлука клубот ја објави предмалку заблагодарувајќи му се на искусниот стратег за досегашната соработка.

Мекмилан има 56 години во моментов и се бави со тренерска професија од 1999 година, а во Индијана најпрво како асистент, а потоа и како главен тренер е од 2013 година.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...