Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Пензионер од Неготино е новозаболен од коронавирус и на Инфективна

Пензионер од Неготино на возраст од 67 години е новозаболен од коронавирус и се наоѓа на Инфективна клиника во Скопје.

Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при Центар за јавно здравје Кавадарци, за МИА рече дека неготинецот претходно се лекувал во други болници за други болести, а кога бил тестиран, неговиот тест бил позитивен на Ковид-19.

Се утврдуваат неговите контакти, со цел нивна изолација.

најчитани вести

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...

Забава

Сансевиерија е цвеќе кое не бара многу грижа – се пресадува на секои 2 до 3 години во малку поголема саксија Почвата треба да...