Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Пензионер од Неготино е новозаболен од коронавирус и на Инфективна

Пензионер од Неготино на возраст од 67 години е новозаболен од коронавирус и се наоѓа на Инфективна клиника во Скопје.

Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при Центар за јавно здравје Кавадарци, за МИА рече дека неготинецот претходно се лекувал во други болници за други болести, а кога бил тестиран, неговиот тест бил позитивен на Ковид-19.

Се утврдуваат неговите контакти, со цел нивна изолација.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.