Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Ограбена обложувалница во Скопје

На 25.08.2020 во 21.11 часот во СВР Скопје било пријавено дека во обложувалница на бул.„8-ми Септември“ едно лице со закана одзело пари и побегнало.

Се работи на расчистување на случајот.

најчитани вести

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.

Спорт

Вардар е во големото финале на СЕХА – лигата!!! Oткако многумина ги прежалија, Ристовски е јунакот на Вардар, кој одбрани неколку супер топки и...