Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

НБА ХАОС: Милвоки го бојкотираше мечот со Орландо поради полициска бруталност!?

Петтиот меч од плеј-офот на Истокот меѓу Милвоки и Орландо кој требаше да почне вечерва во 22 часот по македонско време е одложен. Причина, Милвоки Бакс решија да го бојкотираат во знак на протест против полициското пукање кон Џејкоб Блејк, во Висконскин.

Станува збор за уште една полициска бруталност против афроамериканците во САД, како што ја протолкуваа кошаркарите на Милвоки, кои се решија да не го започнат вечерашниот дуел со Орландо. Се очекува ставот на НБА лигата.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...