Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Манданда уште долго ќе биде голман на Олимпик Марсеј

Со близу 400 мечеви одиграни во дресот на Олимпик Марсеј, голманот Стив Манданда е една од иконит ена овој клуб. Тој е дел од Олимпик од сезоната 2008/09 година со една кратка пауза кога една сезона мина во тимот на Кристал Палас.

Манданда иако во моментов има 35 години тоа ниту нему, ниту на клубот не му пречеше да потпишат нова заедничка соработка до 2024 година.

Тоа значи дека голманот кој е инаку роден во Заир, но брани за Француската репрезентација уште долго ќе го гледаме на терените како во Франција, така и ширум Европа.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...