Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

КОИ СЕ ЗГОДНИТЕ АЛБАНКИ кои го одвлекоа вниманието на фудбалерите на Црвена Ѕвезда!? (ФОТО)

Црвена ѕвезда се изнамачи да се пласира во третото коло од квалификациите за Лигата на шампионите, бидејќи ја совладаа Тирана само со 1: 0 на непријатна посета во Албанија.

Навивачите немаа можност да уживаат во добар фудбал, а фудбалерите на Ѕвезда не блескаа како што се очекуваше, играта на црвено-белите не беше на препознатливо ниво, но успеаја да ја постигнат целта и да се вратат во Белград со победа.

Натпреварот се одигра без присуство на публиката, а среќниците кои синоќа се случи да бидат на стадионот имаа можност да уживаат во две албански убавици.

Провокативните новинарки од Албанија ја запалија машката фантазија на трибините.

Можеби тие се причината поради која играчите на Црвена Ѕвезда беа расеани во текот на поголемиот дел од натпреварот. Атрактивните новинарки дефинитивно оставија најсилен впечаток на стадионот во Тирана.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...