Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

И Хјустон, Орландо, Лејкерс и Портланд нема да излезат на терен

Во НБА-лигата се случува вистински хаос вечерва, голем дел клубовите одбиваат да излезат на теренот во знак на протест против полициското пукање кон Џејкоб Блејк, во Висконскин. Станува збор за уште една полициска бруталност против афроамериканците во САД.

По Милвоки кој прв објави дека нема да игра против Орландо, на ваков чекор се решија уште четири екипи. Хјустон, Орландо, Лејкерс и Портланд се договорија да не излезат на терен, сите дуели се одложени.

Што ќе се случи, останува да биде познато наскоро…

во знак на протест против полициското пукање кон Џејкоб Блејк, во Висконскин.

Станува збор за уште една полициска бруталност против афроамериканците во САД, како што ја протолкуваа кошаркарите на Милвоки, кои се решија да не го започнат вечерашниот дуел со Орландо. Се очекува ставот на НБА лигата.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...