Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

И РЕМЕНСКИ ИМА СНИМКИ – Ќе го оспорува претресот во нејзиниот дом за „Меѓународен сојуз“

На барање на обвинетата Фросина Ременски судот денеска го затвори за јавност делот од рочиштето од предметот „Меѓународен сојуз“ во кој, требаше да се прикаже претресот во домот на поранешната пратеничка.

Ременски преку снимки од видеонадзорот во нејзиниот дом ќе го оспорува претресот во случајот за кој е обвинета за помагање на Бојан Јовановски-Боки 13 во делото измама.

-Приложивме и ние доказ за неовластениот влез во мојот дом, така што тука ќе ги судриме видеоматеријалите кои ќе видиме колку кореспондираат со она што е тврдење на Јавното обвинителство и она што е мое тврдење, дека имаме комплетно неовластено влегување и претрес во мојот дом. Во овој случај имаме несоодветна проценка за правење претрес по исклучок во дом кој е отворен и во кој нема опасност од вооружен напад или отпор за да влезе без дозвола и присуство на сопствениците на домот, истакна Ременски (МИА)

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...