Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ибрахимовиќ донесе конечна одлука !

Златан Ибрахимовиќ донесе одлука да ја продолжи соработката со Милан за уште една сезона наскоро ќе бидат објавени детали околу договорот. По феноменалниот старт после паузата поради пандемијата од корона вирусот. Милан стана вистинска машинерија и играше феноменално еден од најзаслужните беше Ибрахимовиќ . Заедно со Ибрахимовиќ најголеми заслуги доби и тренерот Стефано Пиоли кој речиси беше отпишан од сите сепак со големиот кам-бек што го направи после корона паузата заслужено ќе добие шанса да го води Милан и во новата сезона во која ќе биде приоритет да се изборат за првите 4 места кој водат во Лигата на шампионите.

Click to comment

Оставете одговор

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Вечерва во Вашингтон се случуваат масовни тепачки на повеќе места низ градот, откако движењето АНТИФА нападна помали групи на поддржувачи на претседателот Трамп кои...