Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Запалени четири автомобили во Скопје!

На 26.08.2020 околу 04.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица Ордан Чопела во Скопје настанал пожар во патничко возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на М.Ф..

Од пожарот биле зафатени и возилата „Голф“, сопственост на С.Н., „Мерцедес“, сопственост на Д.Е. и „Опел корса“ без регистарски ознаки.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

најчитани вести

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.

Спорт

Вардар е во големото финале на СЕХА – лигата!!! Oткако многумина ги прежалија, Ристовски е јунакот на Вардар, кој одбрани неколку супер топки и...