Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Жители на Дебар НАПАДНАЛЕ И ОМАЛОВАЖУВАЛЕ ПОЛИЦАЈЦИ

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против У.Ј.(55) од Дебар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ и „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“ и против Е.Ј.(18) од Дебар поради постоење основи на сомнениеза сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење службено дејствие“.

На 05.08.2020 на ул.„Братство Единство“ во Дебар првопријавениот физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени задачи, додека второпријавениот се однесувал агресивно и ги омаловажувал полициските службеници.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...