Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Жители на Дебар НАПАДНАЛЕ И ОМАЛОВАЖУВАЛЕ ПОЛИЦАЈЦИ

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против У.Ј.(55) од Дебар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ и „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“ и против Е.Ј.(18) од Дебар поради постоење основи на сомнениеза сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење службено дејствие“.

На 05.08.2020 на ул.„Братство Единство“ во Дебар првопријавениот физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени задачи, додека второпријавениот се однесувал агресивно и ги омаловажувал полициските службеници.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...