Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Дин Хендерсон потпиша нов договор со Манчестер Јунајтед

Manchester United's Dean Henderson during the EFL Cup Final Match between Manchester United and Southampton on February 26 at the Wembley Stadium, London (Photo by Kieran Galvin/NurPhoto via Getty Images)

Дин Хендерсон потпиша нов договор со тимот од Манчестер до 2025 година , кој минатата сезона беше за позајмица во тимот на Шефилд Јунајтед каде што покажа одлични резултати и со тоа доби нов одличен договор од црвените ѓаволи. Ке видиме дали ќе успее да го седне првиот голаман Давид Де Геа на клупата и полека да се наметне како прв голман или ќе ја чека својата шанса од клупата и преку куповите да се докаже.

најчитани вести

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело. Ако прашате...

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...