23.8 C
Skopje
среда, јуни 12, 2024

Градоначалникот на Струга Рамиз Мерко итно примен на Инфективна во Скопје

Мерко на болничко лекување во Инфективната болница во Скопје

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, синоќа бил итно примен во Инфективната болница во Скопје, пишува порталот Журнал.

Сè уште не е познато дали Мерко е заразена со „Ковид-19“.

Во моментот, на него му се прави детална контрола и испитувања за да се знае точно за неговата здравствена состојба.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести