Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Градоначалникот на Струга Рамиз Мерко итно примен на Инфективна во Скопје

Мерко на болничко лекување во Инфективната болница во Скопје

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, синоќа бил итно примен во Инфективната болница во Скопје, пишува порталот Журнал.

Сè уште не е познато дали Мерко е заразена со „Ковид-19“.

Во моментот, на него му се прави детална контрола и испитувања за да се знае точно за неговата здравствена состојба.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...