Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Во Скопје само Чаир, Аеродром и Гази Баба со над 100 заразени – ЕВЕ КАКО Е ВО ДРУГИТЕ ОПШТИНИ

Во Скопје денеска се регистрирани 53 нови заразени од коронавирусот, додека 59 се оздравени, а две лица го загубија животот во битката со болеста.

Вкупната бројка во Скопје од почетокот на пандемијата се искачи на 5783 од кои во моментов активни се 884

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 117

• Гази Баба – 112

• Аеродром – 104

• Карпош – 91

• Центар – 91

• Кисела Вода – 98

• Ѓорче Петров – 58

• Бутел – 68

• Шуто Оризари – 37

• Студеничани – 22

• Сарај – 26

• Арачиново – 15

• Илинден – 12

• Сопиште – 8

• Чучер Сандево – 7

• Петровец – 8

• Зелениково – 4

• Странец – 5

• Нераспределен – 1

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...