Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Во следните денови не чека пекол

Во наредните денови ќе биде сончево и топло со пораст на дневните температури, најавува УХМР.

За време на викендот ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Минималните температури ќе се спуштат до 11 степени, а максималните дневни ќе достигнат до 39.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...