6 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

(ВИДЕО) Еве како функционира руската вакцина ПРОТИВ КОРОНА

Откако на 11 август Русија ја регистрираше првата вакцина против корона вирусот, таа вакцина е една од главните теми во медиумите ширум светот.

Додека од Западот доаѓаат обвинувања за „валкани трикови“ во трката да се биде прв, многу земји покажале голема заинтересираност да ја набават вакцината за своите граѓани.

Скептиците најмногу се прашуваат како Русите ја создале вакцината толку брзо и се сомневаат во нејзиниот квалитет затоа што, наводно, не ја поминала третата фаза од тестирањето.

Во продолжение едно видео во кое се објаснува како функционира вакцината и дали може да и се верува.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести