Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

(ВИДЕО) Еве како функционира руската вакцина ПРОТИВ КОРОНА

Откако на 11 август Русија ја регистрираше првата вакцина против корона вирусот, таа вакцина е една од главните теми во медиумите ширум светот.

Додека од Западот доаѓаат обвинувања за „валкани трикови“ во трката да се биде прв, многу земји покажале голема заинтересираност да ја набават вакцината за своите граѓани.

Скептиците најмногу се прашуваат како Русите ја создале вакцината толку брзо и се сомневаат во нејзиниот квалитет затоа што, наводно, не ја поминала третата фаза од тестирањето.

Во продолжение едно видео во кое се објаснува како функционира вакцината и дали може да и се верува.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...