Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Велешанец шверцал 10 мигранти во колата и МИСЛЕЛ ДЕКА НЕМА ДА ГО ПРИМЕТАТ

На 25.08.2020 околу 21.20 часот на ул.„11-ти Октомври“ во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово запреле патничко возило „мицубиши“ со бугарски регистарски ознаки, управувано од Н.К.(36) од Велес. При преглед во возилото биле пронајдени 10 лица мигранти од кои шест од Сирија и четири од Ирак(едно дете).

 Н.К. бил приведен во СВР Куманово, а мигрантите се пренесени во Транзитен центар во Табановце. По целосно документирање, против Н.К. ќе биде поднесена соодветна пријава.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...