Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Бреша ја прифати понудата од Интер за „новиот Пирло“

Игралијанскиот фудбалер од средниот ред Сандро Тонали, е блиску да ја прифати понудата од Интер и да се пресели на „Џузепе Меаца“.

Играчот кој во моментов е дел од Бреша, веројатно ќе се пресели во Интер, откако „сините“ ја прифатиле понудата од „нероаѕурите“ од 30 милиони евра, плус бонуси.

За Тонали веќе долго време се шпекулира за Интер, иако за него се споменувае и Јувентус.

Тонали го нарекуваат „новиот Пирло“.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Свет

На почетокот на ноември 2017 година, речиси 400 најмоќни луѓе од Саудиска Арабија, меѓу нив принцови, тајкуни и министри, беа повикани и приведени во...

Свет

Нов мутиран вид на коронавирус, откриен на фарми со визони (куни) во Данска, најверојатно изумрел, соопшти денеска данското Министерство за здравство. Нови случаи на...