Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Бен Чилвел пристигнува во Челзи

Левиот бек на Англиската репрезентација и досегашен член на тимот на Лестер, Бен Чилвел е нов играч на тимот на Челзи.

Клубот од Лондон ќе мора да исплати цели 60 милиони евра за еден од најбараните играчи на оваа позиција во Европа, која мора да се признае е доста дефицитарна.

По Вернер односно Зијеш, еве сега пристигнува и Чилвел. Договор потпишува многу веројатно и Тиаго Силва, а ако на сите овие се стави и Каи Хаверц како звезда на целиот преоден рок, тогаш станува јасно дека Челзи следната сезона ќе изгледа далеку поинаку отколку досега.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...