Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ТРИ ДЕНА, ТРИ ФИЗИЧКИ НАПАДИ НИЗ СКОПЈЕ: Во едниот арачиновец нападнал скопјанка

На 23.08.2020 во Полициската станица Центар, В.Ѓ.(42) од Скопје пријавил дека во 18.00 часот на ул.„Тодор Александров“ во Скопје бил физички нападнат од едно лице, а според пријавеното, причина за нападот била претходна вербална расправија. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

На 25.08.2020 во 00.05 часот, Б.И.(26) од Скопје пријавил дека на 24.08.2020 околу 23.15 часот во угостителски објект на ул.„Мирослав Крлежа“ бил физички нападнат од две лица. Се работи на расчистување на случајот.

На 24.08.2020 во 16.00 часот, А.Ш.(22) од Скопје пријавила дека околу 15.00 часот во с.Арачиново била физички нападната од Б.С.(33) од с.Арачиново. Се работи на расчистување на случајот.

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...