Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Таравари: Во ДУИ немаше недоразбирања туку само ДЕФОКУСИРАЊЕ НА ЈАВНОСТА ЗА НЕРЕАЛИЗИРАНОТО ВЕТУВАЊЕ

Откако ДУИ денеска информираше дека се надминати внатрепартиските превирања за составот на новата влада, генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, вели дека меѓу интегративците не ни постоел конфликт, туку тоа било блеф за дефокусирање на јавноста.

Конфликтите во ДУИ беа обичен блеф, за да ги дефокусираат Албанците во РСМ од неисполнувањето на единственото ветување што го имаа на овие избори – премиер Албанец!, напиша Таравари на Фејсбук.

Пратеникот од ДУИ, Изет Меџити, денеска изјави дека без оглед на несогласувањата во ДУИ, последниот збор е на Али Ахмети и кажа дека тој сепак ќе гласа за новиот состав на Владата.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...