Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Таравари: Во ДУИ немаше недоразбирања туку само ДЕФОКУСИРАЊЕ НА ЈАВНОСТА ЗА НЕРЕАЛИЗИРАНОТО ВЕТУВАЊЕ

Откако ДУИ денеска информираше дека се надминати внатрепартиските превирања за составот на новата влада, генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, вели дека меѓу интегративците не ни постоел конфликт, туку тоа било блеф за дефокусирање на јавноста.

Конфликтите во ДУИ беа обичен блеф, за да ги дефокусираат Албанците во РСМ од неисполнувањето на единственото ветување што го имаа на овие избори – премиер Албанец!, напиша Таравари на Фејсбук.

Пратеникот од ДУИ, Изет Меџити, денеска изјави дека без оглед на несогласувањата во ДУИ, последниот збор е на Али Ахмети и кажа дека тој сепак ќе гласа за новиот состав на Владата.

најчитани вести

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...