Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Сите мислат дека животот и е бајка, но Парис Хилтон ЈА РАСКАЖА УЖАСНАТА СТРАНА НА НЕЈЗИНИОТ ЖИВОТ

Богатата наследничка на синџирот хотели, која секогаш се наоѓа во медиумите поради нејзиниот бурен и несекојдневен живот, овој пат одлучила да ја отвори душата и да открие една сосема поинаква животна приказна.

Сите мислат дека мојот живот е совршен и дека отсекогаш сè ми било сервирано на послужавник, но вистината е сосема поинаква. Сега сум доволно зрела и доволно самоуверена за да можам да зборувам за некои грди искуства со кои морав да се соочам, открила 39-годишната Парис во интервјуто за магазинот „Пипл“, а потоа детално раскажа сè за „најлошиот период од нејзиниот живот.

Тоа се случувало кон крајот на 1990-тите, кога нејзините родители ја пратиле во интернат во училиштето „Provo Canyon School“ во Јута.

Штом стапнав таму, знаев дека дојдов на ужасно место. На професорите и персоналот на интернатот не им беше примарно учењето, туку тортурата. Тие ни викаа по цели денови, постојано некој беше виновен за нешто и на дневна основа имаше физичко насилство: тие фрлаа нешта кон нас, нè удираа и нѐ давеа… Тие сакаа да всадат страв кај децата и да постигнат апсолутна дисциплина, а методите беа беа заплашени – оние деца кои ќе се спротивставија, ќе бидат врзани за нивните кревети и ќе им дадат седативи, потсети Париз, кој детално зборува за оваа фаза од нејзиниот живот во документарен филм во кој сведочеа и други поранешни студенти за ужасите на интернат.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...