Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

РАЗОРЕН ЗЕМЈОТРС НА ТЛОТО НА АМЕРИКА Потрес од 5,5 степени, никој не знае што се случува под рушевините

Земјотрес со јачина од 5,5 степени по Рихтерова скала ја погодил Костарика, соопштиле од Европскиот сеизмолошки медитерански центар.

Засега нема информации за жртви или матерјална штета.

Како што јавува Ројтерс, земјотресот силно се почуствувал во престолницата на Костарика, Сан Хозе.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...