Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

После пет месеци: Роналдињо пуштен на слобода!

epa08622985 A handout photo made available by the Asuncion Courthouse shows former Brazilian soccer player Ronaldinho Gaucho arriving a hearing at the Justice Palace in Asuncion, Paraguay, 24 August 2020. Ronaldinho and his brother Roberto de Assis Moreira were arrested on 04 March 2020 upon their arrival to Paraguay for a promotional and charity events with fake passports. EPA/Asuncion Courthouse / HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдино е пуштен од домашен притвор во Парагвај и слободен е да се врати во својата земја.

Роналдињо заедно со својот брат Роберто уапсен е во март, откако се обидел да влезе во земја со фалсификуван пасош.

Во затвор биле еден месец, за после плаќање на кауција бидат пуштени но во домашен притвор уште четири месеци.

Тие во еден хотел во Парагвај чекале да почне сутскиот процес.

Обвинителите биле убедени дека Роналдињо немал никаква врска со набавка на лажните документи, но дека неговиот брат имал.

Како што пренесуваат странските медиуми, тие двајца мора да платат уште 200.000 долари, но слободни се да го напуштат Парагвај.

Спрема наводите на нивниот адвокат, браќата планираат да се вратат во Бразил.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...