Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Полицијата во Тирана на ГОТОВС: Стравуваат од повторување на сценариото со дронот во Белград

Собирање на навивачи нема да биде дозволено

Полицијата во Тирана околу стадионот “Er Albanija” инсталира уреди кои ќе го реметат сигналот на мобилни телефони поради страв од дронови, јавува порталот Репортери.

Предходно порталот Панорама објавил дека ФК Тирана, плашејќи се од неочекувано случување на мечот со Црвена ѕвезда, ја известил полицијата дека има информација по кои “некои луѓе со дрон би можеле да истакнат политичка порака против Србија“.

“Страв кој за време на вечерашната утакмица помеѓу Тирана и Црвена ѕвезда може да се повтори сценариото со дрон од Белград пред шест години, ја принудило полицијата да интервенира и блокира сигнали по мобилни телефони“, наведува Репортери.

Собирање на навивачи не е дозволено, додека вчера полицијата најавила блокада на улуците во близина на стадионот.

Мечот на второто коло за квалификација за ЛШ во која се сретнуваат Тирана и Црвена ѕвезда се игра вечерва во 20 часот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...