Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Осум играчи на Марсеј позитивни на „Ковид-19“

Коронавирусот на големо се шири во Франција. Тимот на Марсеј, официјално потврди дека осум играчи се позитивни на „Ковид-19“, сите се без симптоми и во домашна изолација.

Минатиот викенд овој тим требаше во првото коло да биде домаќин на Ст.Етиен, но мечот беше одложен поради коронавирус, петмина фудбалери беа позитивни. Бројот на заразени се зголеми на осум, по новите ти случаеви.

Во Лига 1, покрај овој клуб со ист проблеми се соочува Ним, Монпеље, Ленс, Монако и Брест.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...