Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

МЕСИ ДЕФИНИТИВНО СИ ОДИ! Потврда стигна и од Барселона

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата Лионел Меси и дефинитивно ја напушта Барселона, каде е од самиот почеток на кариерата и каде ги освои сите можни успеси. Потврдата стигна од првиот човек на каталонскиот клуб, Жозеп Бартомеу, пренесуваат шпанските медиуми.

Фудбалерот доставил барање по пошта во кое информира дека негова желба е да ја напушти Барселона, но клубот нема да се откаже така лесно. Бартомеу наводно вечерва свикал итен состанок на Бордот со намера да вложи напори да го убеди да остане.

Беше објавено дека играчот одлучил да ја искористи опцијата во договорот, што му овозможува да го раскине истиот еднострано на крајот на секоја сезона.

33-годишниот Меси е икона на каталонскиот тим, па доколку се случи да замине тоа ќе биде голем удар за клубот и за претседателот кој ќе остане запаметен како човек во чија ера една од иконите на клубот решила да си замине. 

Потврда стигна и од поаранешниот капитен на Барселона, Карлес Пујол кој на Твитер напиша дека ја почитува одлуката на Меси и целосно го поддржува

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...