Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Кичево конечно ПАДНА ПОД 100 АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

Во Кичево денеска нема нови лица заразени, но има двајца оздравени, според податоците од Министерството за здраство со коронавирус, со што вкупниот број на заразени со ковид-19 во оваа општина остана на 263 лице, од кои 98 се активни, 155 се излекувани и десет лица се починати.Денешните податоци покажуваат дека првпат по подолг период Кичево е со двоцифрена бројка на активни случаи.

-Денеска кај нас за среќа немаме новозаболени лица од коронавирусот и бројот на активни случаи падна на 98 што значи по подолг период имаме двоцифрена бројка на активни случаеви, бидеќи за среќа денеска имаме двајца оздравени лица, вели д- р Станко Трпески директор на Општата болница и член на Општинскиот кризен штаб во Кичево.

Тој упатува апел до сите граѓаните да ги почитуваат препораките дадени од надлежните здравствени институции.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...