Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Капитенот на Јунајтед се брани на Миконос: Двајца Албанци ја дрогираа мојата сестра

Хари Мегвајер засега ја избегна мерката затвор, откако беше приведен поради тепачка на грчкиот осторв Миконос. За време на судењето, грчката полиција сведочеше за инцидентот и за начинот на кој се однесувал капитенот на Манчестер Јунајтед.

Еден од полицајците изјави дека морал да побара медицинска помош, бидејќи Мегвајер се обидел да го повреди додека се обидувал да му стави лисиц. Вториот пак тврдел дека се здобил со повреди, откако бил силно удар од кој паднал на земја.„Знаете ли кој сум  јас? Јас сум капитен на Јунајтед. Јас сум многу богат, можам да ви дадам пари, ве молам пуштете ме“, откриваат полицајците.

Алексис Анагностакис, кој е задолжен за одбраната на капитенот на Јунајтед, негираше дека неговиот клиент се обидел да ги покупи полицајците. Тој откри дека хаосот настанал откако двајца Албанци се приближиле на неговата сестра Дејси, која се онесвестила откако успеале со инјекција да ја издрогираат.

Тој додал дека полицијаците го удриле по нога и му порачале дека неговата кариера е завршена.

За постетување, тој во Јунајтед дојде во 2019 година за 80 милиони фунти.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...