Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Еден ПОЧИНАТ и двајца НОВОЗАБОЛЕНИ во Тиквешко

Еден починат и  двајца новозаболени од коронавирусот се регистрирани во Тиквешко во изминатите 24 часа.

Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје за МИА истакна дека 69-годишен неготинец починал на клиниката „8 Септември” во Скопје. Таму бил поради други здравствени проблеми, но бил и позитивен на Ковид-19.
Новозаболените се жена од 29 години од Неготино и маж на 40 годишна возраст од Кавадарци. Двајцата имале лесна клиничка слика и биле на домашно лекување, не знаеле од каде се заразиле. Се работи на нивните контакти, со цел нивна изолација.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...