Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Еден ПОЧИНАТ и двајца НОВОЗАБОЛЕНИ во Тиквешко

Еден починат и  двајца новозаболени од коронавирусот се регистрирани во Тиквешко во изминатите 24 часа.

Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје за МИА истакна дека 69-годишен неготинец починал на клиниката „8 Септември” во Скопје. Таму бил поради други здравствени проблеми, но бил и позитивен на Ковид-19.
Новозаболените се жена од 29 години од Неготино и маж на 40 годишна возраст од Кавадарци. Двајцата имале лесна клиничка слика и биле на домашно лекување, не знаеле од каде се заразиле. Се работи на нивните контакти, со цел нивна изолација.

најчитани вести

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...

Забава

Сансевиерија е цвеќе кое не бара многу грижа – се пресадува на секои 2 до 3 години во малку поголема саксија Почвата треба да...

Свет

Петнаесет азиско-пацифички земји формираа најголем трговски сојуз во светот. Тоа се случи под покровителство на Кина и без учество на Соединетите држави, кои ги...