Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Горан Пандев добива нов тренер

Тимот на Џенова за кого настапува капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев, во новата сезона ќе добие ново тренерско име.

Челниците на клубот веќе се договориле со Роналдо Маран, кој треба да потпише верност на две години.

Станува збор за тренер кој во претходните две сезони беше на клупата на Каљари, без работа остана на почетокот на март, поради серијата од 12 меча без победа. Маран ги водеше и Виченца, Бреша, Варезе, Катанија….тој доаѓа на местото на Давиде Никола.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...