Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Во Ренова сите тестови се негативни, комплетни патуваат за Ереван

Екипата на Ренова утре рано наутро заминува со чартер лет за Ереван. Во четврток тетовци во 18 часот ќе го одиграат дуелот со Алашкерт во рамките на квалификациите во Лигата на Европа.

Според протоколот, пред заминување беа направени тестови за коронавирусот и по пристигнатите резултати, сите фудбалери и членови на стручниот штаб имаа негативни тестови. Тоа значи дека Ренова со сите сили заминува во Ереван во обид да дојде до победа и пласман во следната фаза.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...