Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Во Ренова сите тестови се негативни, комплетни патуваат за Ереван

Екипата на Ренова утре рано наутро заминува со чартер лет за Ереван. Во четврток тетовци во 18 часот ќе го одиграат дуелот со Алашкерт во рамките на квалификациите во Лигата на Европа.

Според протоколот, пред заминување беа направени тестови за коронавирусот и по пристигнатите резултати, сите фудбалери и членови на стручниот штаб имаа негативни тестови. Тоа значи дека Ренова со сите сили заминува во Ереван во обид да дојде до победа и пласман во следната фаза.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...