Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Викторија Бекам ЛИЧНО ЌЕ ЈА ДИЗАЈНИРА ВЕНЧАНИЦАТА НА НЕЈЗИНАТА СНАА

Модната дизајнерка и поранешна пејачка во групата „Спајс грлс“, Викторија Бекам, ќе ја дизајнира венчаницата на својата идна снаа Никола Пелц, пишуваат британските медиуми.

Викторија претходно го дизајнираше жолтиот фустан што го носеше актерката на денот на свршувачката со Бруклин Бекам.

Според „Дејли меjл“, Никола самата ја замолила Викторија да го дизајнира нејзиниот свадбен фустан, а поранешната спајс девојка го прифатила тој предлог со воодушевување.

Никола пред неполни два месеца се вери со Бруклин Бекам, најстариот син на Викторија и Дејвид Бекам.

Тие најавија дека сакаат да се венчаат што побрзо, а Бруклин веќе ја нарекува Никола „сопруга“ на објавите на социјалните мрежи.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...