Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Викторија Бекам ЛИЧНО ЌЕ ЈА ДИЗАЈНИРА ВЕНЧАНИЦАТА НА НЕЈЗИНАТА СНАА

Модната дизајнерка и поранешна пејачка во групата „Спајс грлс“, Викторија Бекам, ќе ја дизајнира венчаницата на својата идна снаа Никола Пелц, пишуваат британските медиуми.

Викторија претходно го дизајнираше жолтиот фустан што го носеше актерката на денот на свршувачката со Бруклин Бекам.

Според „Дејли меjл“, Никола самата ја замолила Викторија да го дизајнира нејзиниот свадбен фустан, а поранешната спајс девојка го прифатила тој предлог со воодушевување.

Никола пред неполни два месеца се вери со Бруклин Бекам, најстариот син на Викторија и Дејвид Бекам.

Тие најавија дека сакаат да се венчаат што побрзо, а Бруклин веќе ја нарекува Никола „сопруга“ на објавите на социјалните мрежи.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...