8 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ВЕЧЕР.МК: Кандидат за амбасадор признал дека ја изневерува сопругата ТАА ГО ПРОБОДЕЛА СО НОЖ

Семејна драма која завршила со насилство и напад со ладно оружје се одржала во домот на Игор П. кандидат за амбасадор на Македонија во Брисел, вечерта на 20 август. 

Вечер.мк дознава дека откако тој на сопругата и соопштил дека ја изневерува и е во врска со друга жена, таа најпрво се онесвестила, а кога се завртел да побара помош таа го прободела со нож во грбот, а потоа и на раката. Откако успеал да ја совлада била повикана Брза помош при што на Игор му биле констатирани тешки телесни повреди, а случајот бил пријавен во полиција, додека од страна на Игор.П поднсена била кривична пријава за семејно насилство.

МВР случајот го потврди во дневниот билтен на 21 август. 

– На 20.08.2020 околу 20.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Питу Гули“, по семејна расправија, Б.П. со остар предмет го повредила И.П.. Според пријавеното, претходно И.П. физички ја нападнал Б.П., по што таа му нанела убодна рана. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, стои во извештајот на МВР.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести