Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Бугарски државјанин НАЧЕКАН СРЕДЕ ШВЕРЦ: Фатен со 2 000 кутии цигари!

При преглед на товарно возило управувано од бугарски државјанин во близина на струмичкото село Сушица вчера полицијата откри и одзеде 2 000 кутии цигари. Бугарскиот државјанин Г.С.К. (45) вчера околу 20 часот е приведен во полициска станица Струмица, поради сомнение за сторено кривично дело „криумчарење“ по член 278 од Кривичниот законик.

– На магистралниот пат во близина на село Сушица, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица извршиле преглед на товарно возило „волво“, кое го управувал Г.С.К., при што пронашле и одзеле 2 000 кутии цигари. За настанот бил известен јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...