Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Брнабиќ: Уставна надлежност на претседателот е да определи мандатар!

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ пред новинарите во Ваљево,Србија изјави дека кога последен пат зборувала за тоа во некои од медиумите, видела дека тие пренеле дека таа кажала дека претседателот Александар Вучиќ одлучува за свикување на владата и посочи дека тоа е намерно неправилно пренесено.

Во секој случај според неа,без оглед на тоа дали таа ќе биде Премиер, таа ќе продолжи да се бори за интересите на Србија од било која позиција и ќе му помога на Претседателот на Србија Александар Вучиќ.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...