Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Барселона на нозе, Меси донел одлука

По срамната елиминација на Барселона во Лигата на шампионите, почнаа шпекулациите за заминувањето на Лионел Меси.

Аргентинецот не е задоволен од резултатите на каталонскиот гигант во изминатите години, не е тајна ниту дека не е во добри односи со челниците на клубот, бара промена на раководството, и притоа не е задоволен од изборот за нов тренер – Роналд Куман.

Веќе со денови се зборува дека Меси сака да си замине, и тоа ова лето иако има договор со Барса на уште една година.

Во Шпанија медиумите постојано известуваат за новите моменти поврзани со фудбалерот кој целата своја кариера ја мина во овој клуб. Неофицијално Меси веќе донел одлука и прашање е само кога официјално ќе се огласи.

Според она што може да се прочита тој одлучил да се раздели со Барса. Фановите се надеваат дека ова нема да се случи, но последниот збор го има токму Аргентинецот.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...