Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Баерн Минхен размислува за откуп на Перишиќ

Баерн Минхен најверојатно ќе го откупи договорот на Иван Перишиќ од Интер. Ова доаѓа по добрите настапи на Хрватот во оваа сезона, во која Баерн ја освои тројната круна.

Перишиќ е дел од Интер, а засега не е познато колкава сума на пари ќе понуди Баерн за откуп на договорот. Се шпекулира со цифра помеѓу 20 и 30 милиони евра.Не е познато дали Баерн ќе го откупи и вториот играч кој е позајмен, односно дали Филипе Кутињо ќе остане во Баерн, или, пак, ќе замине во друг клуб. Се поизвесно е ова второво.За потсетување дека за идната сезона, „Баварците“ во своите редови ќе го имаат Лерој Сане од Манчестер Сити.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...