Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ајакс ги отвори картите, му понуди договор и плата на Суарез

Веќе е јасно дека Луис Суарез во овој преоден рок ќе го нашушти тимот на Барселона, откако новиот стратег Куман му даде до знаење дека нема да смета на него.

На адресата на уругвајскиот фудбалер стигнаа бројни понуди. Суарез не сака да се откаже од добрата плата која ја зема, но би можел да се замине од Барселона со добар раскин на договорот.

Во моментов најзаинтересиран тим за неговите услуги е Ајакс. Челниците на неговиот некогашн тим го контактираа Суарез и му понудија плата од три милиони евра годишно. Иако оваа сума е далеку од онаа која ја зема во редовите на каталонскиот гигант, сепак има шанси да ја прифати понудата.

Останува да видиме дали Суарез ќе ја одбере оваа опција или пак некоја друга…

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...