Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Челзи го прекрши своето правило поради Силва

Челзи има една правило – на постарите фудбалери да не им нуди поголем договор од година и пол. Сепак според последните информации, премиер-лигашот ќе треба да ја смени политиката и тоа поради Тијаго Силва.

Бразилецот побара двегодишен договор од Челзи, кој пак му нудеше едногодишна соработка. На крајот „победи“ Силва, ќе добие она што го сака.

Засега не се познати деталите околу соработката. Силва наскоро ќе наполни 36 години, тој од ПСЖ си оди како слободен играч.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...