Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Челзи го прекрши своето правило поради Силва

Челзи има една правило – на постарите фудбалери да не им нуди поголем договор од година и пол. Сепак според последните информации, премиер-лигашот ќе треба да ја смени политиката и тоа поради Тијаго Силва.

Бразилецот побара двегодишен договор од Челзи, кој пак му нудеше едногодишна соработка. На крајот „победи“ Силва, ќе добие она што го сака.

Засега не се познати деталите околу соработката. Силва наскоро ќе наполни 36 години, тој од ПСЖ си оди како слободен играч.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...