Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Црни како неговата судбина: Лејкерси вечерва ќе играат со посебни дресови

Лос Анџелес Лејкерс вечерва против Портланд ќе играат со посебни дресови посветени на легендата, Коби Брајант. Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, животот го загуби во јануари во хеликоптерска несреќа заедно со неговата ќерка Џиџи и уште седум особи.

Денешниот ден има големо значење (24.08) се бројките кои Коби ги носеше во текот на неговата кариера, Лејкерси ќе заиграат токму во новите дресови.

Црните дресови за „Црната мамба“ треба да бидат дополнителен мотив за Џејмс, Дејвис и соиграчите да го добијат Портланд и да се најдат на победа до следната рунда во плеј-офот.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...