Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Усеин Болт се заразил со Ковид-19 на својот роденден на кој биле присутни и Стерлинг и Лион Бејли

Се уште актуелниот светски рекордер на 100 и 200 метри, пензионираниот спринтер Усаин Болт е позитивен на коронавирусот.

Болт пред неколку дена се тестирал за Ковид-19 и вчера го добил позитивниот резултат.

Пензионираниот спринтер треба да помине две недели во изолација додека се опоравува од вирусот. Засега не е познато дали тој има изразени симптоми, но информациите велат дека вирусот го „закачил“ на својот 34-ти роденден на кој присуствувале неколку негови пријатели како фудбалерот на Манчестер Сити, Стерлинг, и фудбалерот на Баер (Л), Лион Бејли, кои исто така ќе мора да се тестираат.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...