Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Трамп официјално во трка за ВТОР МАНДАТ КАКО ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Republican presidential candidate Donald Trump speaks at a rally at the Fort Worth Convention Center on February 26, 2016 in Fort Worth, Texas. Trump is campaigning in Texas, days ahead of the Super Tuesday primary.

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска повторно е номиниран за републикански кандидат на претседателските избори на 3 ноември на кој ќе му се спротистави демократот Џо Бајден.

Трамп ги доби мнозинството гласови, како што и се очекуваше, на почетокот на четеридневната републиканска конвенција во Шарлот во Северна Каролина.

За разлика од 2016 годна Трамп на претседателските избори 2020 влегува со полна поддршка од водечките републиканци иако заостанува во анкетите во пресудните американски сојузни држави.

Претходно денеска, потпретседателот на САД, Мајк Пенс и официјално беше реименуван за кандидат за потпретседател на изборите во САД во 2020 година.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...